Zapraszam do mojej pracowni artystycznej, która powstała z potrzeby tworzenia 

W pracowni Nocny Motyl znaleźć można unikatową odzież oraz dodatki, wykonane przy pomocy niebanalnych technik. Wykorzystuję filc artystyczny oraz tkaniny ręcznie malowane i farbowane. Kreacje powstają głównie z wysokogatunkowych surowców takich jak jedwab, wełna z merynosów australijskich, bawełna, len, naturalne barwniki. Właśnie dlatego ubrania stają się bardziej ekskluzywne, naturalne, ekologiczne i artystyczne. Każda z pań znajdzie tu coś dla siebie. Wspólnie stworzymy wymarzoną kreację, lub dodatek do niej!

Tworzenie to moja pasja. Z zamiłowaniem malowałam obrazy już jako nastolatka. Wtedy też miałam swoje pierwsze wystawy i pierwsze sprzedane prace. Obrałam kierunek artystyczny zaraz po gimnazjum i ukończyłam Liceum Plastyczne w Bydgoszczy. Poza rysunkiem i malarstwem, które fascynowało mnie od początku, poznałam wiele innych sposobów na wyrażenie siebie. To utrudniło wybór dalszej drogi. Interesowało mnie zbyt wiele dziedzin: malarstwo, rzeźba, grafika, projektowanie... W końcu trafiłam na staż na stanowisko asystentki projektanta do firmy zajmującej się unikatową odzieżą. Tam mogłam wykazać się w projektowaniu ubioru i wzorów oraz poznałam niezwykłą technikę łączenia tkanin jaką jest filc artystyczny. Łączy on wszystko to co jest zgodne z moimi zainteresowaniami. Ta niezwykle plastyczna technika pozwala uzyskać rozmaite twory, począwszy od obrazu, poprzez niebanalne kreacje, na rzeźbie skończywszy. To w pełni zaspokaja moją potrzebę tworzenia i pozwala na wyrażenie siebie.

O projektowaniu odzieży...

Odzież jest formą wyrażania siebie, jest naszą "drugą skórą". Dlatego właśnie uważam, że nasze ubrania powinny być niepowtarzalne, unikatowe i w zależności od sytuacji mniej lub bardziej eleganckie, a jednocześnie praktyczne, wygodne i kobiece. Powinny być także dobre dla naszego ciała czyli wykonane z naturalnych surowców. Wszystkie te cechy staram się ujmować w swoich projektach. Odzież i dodatki które wykonuję są niebanalne, kobiece, często romantyczne lub nowoczesne. Myślę, że jest to świeże spojrzenie na technikę filcu artystycznego oraz ciekawy pomysł na "przemycenie" wspomnianego już wcześniej malarstwa do ubrań. Ja się odnalazłam w tej dziedzinie jaką jest projektowanie odzieży w stu procentach  i chcę to rozwijać, dlatego mam nadzieję, że teraz Ty odnajdziesz tu coś dla siebie ;)

O malarstwie, rysunku i biżuterii...

Malarstwo i rysunek towarzyszyło mi od dawna. Zawsze lubiłam poświęcać temu czas i nigdy nie był to czas stracony, a satysfakcja płynąca z gotowej pracy wynagradzała cierpliwość i pracochłonność. Wykonuję pejzaże, martwe natury, prace z wyobraźni, a także portrety ze zdjęć. Do swoich prac wykorzystuję farby olejne, akrylowe, ołówek i węgiel lub mieszam kilka technik naraz.
Obraz jest ponadczasowy i już od dawna upiększał wnętrza. Jest to świetny pomysł na prezent i oryginalna pamiątka. Szukając czegoś wyjątkowego dla siebie, lub bliskich warto pomyśleć o takim zakupie. Moje obrazy i grafiki można też nabyć w miniaturowej wersji. Zamknęłam je pod małym szkiełkiem, w bazie która zawisła na łańcuszku. W ten sposób powstała oryginalna, niezwykła i całkowicie autorska biżuteria.

„ Wspaniała współpraca! Pani Basia jest rzetelna, wyrozumiała i profesjonalna, a do tego bardzo zdolna. Słucha swojego klienta i potrafi w pełni zaspokoić jego wymagania. Jestem bardzo zadowolona. "

„ Kiedyś filc kojarzył mi się z takim brzydkim, sztywnym materiałem np jak filcowe wkładki do butów :P Ale jak zobaczyłam te rzeczy... Szok! Nie miałam pojęcia, że można z tego robić coś tak niezwykłego! Jestem oczarowana :) "

„ Artystka pełną gębą! :D Niesamowita wyobraźnia i talent. Podziwiam prace już od dawna. Tego nie znajdziecie w zwykłych sklepach. Polecam! "

Copyright © Nocny Motyl, 2016-2017. Wszelkie prawa zastrzeżone.