Z czego została wykonana sukienka?

Do stworzenia sukienki wykorzystałam cieniutki jedwab, wełnę z merynosów australijskich i jako podszewkę użyłam wiskozy.

Jedwab to bardzo szlachetna tkanina pozyskiwana z kokonów jedwabników. Ja wykorzystuję jedwab z oprzędów gąsienic jedwabnika morwowego. Tkanina cechuje się tym, że jest lekka, oddychająca, przyjemna w dotyku, cienka, ma lekki połysk, jest sprężysta, odporna na rozciąganie i jeśli odpowiednio o nią dbamy jest wysoce wytrzymała. Warto zwrócić uwagę na szczególne właściwości tej tkaniny, czyli higroskopijność i termoregulacja.
Wełnę ze merynosów australijskich wykorzystałam do filcowania ozdabiając górę sukienki i łącząc bezszwowo ramiączka. Wełna merynoska to surowiec również naturalny o bardzo cienkich włóknach, dzięki czemu "nie gryzie". Tak samo jak wcześniej wspomniany jedwab ma właściwości termoregulacji.
Wiskoza z kolei jest wytwarzana chemicznie, ale z naturalnych włókien. Jej właściwości są zbliżone do bawełny, a w dotyku przypomina jedwab. Jest to również oddychająca tkanina, dobra dla naszego ciała.

Sukienka dostępna w ofercie tutajSukienka wyszła nawet lepiej niż planowałam. Jestem z tej kreacji bardzo zadowolona. Myślę, że to fajna propozycja na lato, a może nawet dla panny młodej...? Czemu nie? W takiej sukience, czujemy się lekko, jesteśmy nieskrępowane, nasze ciało oddycha ze względu na naturalne surowce, z których została wykonana. Możemy wziąć w tej sukience ślub, a potem wykorzystać ją latem! To bardzo ekonomiczne i nowatorskie podejście, ale obecnie coraz więcej par decyduje się na tak zwany ślub alternatywny, czy romantyczny, w klimatach boho, zorganizowany np na świeżym powietrzu. Taka sukienka będzie jak znalazł! Może więcej na temat alternatywnego ślubu napiszę w innym poście ;)Zdjęcia robiliśmy w Piechcinie. Otoczenie nadało idealnego klimatu. Efekt jest właśnie taki jaki chciałam uzyskać. Stworzyliśmy tam też film! Jest to naprawdę niezwykłe miejsce. Jeśli kiedyś będziecie się zastanawiać nad wypadem za miasto, a jesteście z okolic Pakości w kujawsko-pomorskim, to myślę że warto się wybrać właśnie tam.Pozostawcie po sobie komentarz. Będzie mi bardzo miło! :)

 

Copyright © Nocny Motyl, 2016-2017. Wszelkie prawa zastrzeżone.