25 kwietnia, 2016

Jeśli zostaliście zaproszeni na Pierwszą Komunię Świętą…

…to za pewne zastanawiacie się co podarować dziecku z okazji tej uroczystości.

Wszystko zależy od tego jak ważnym jest się gościem. Rodzice Chrzestni zazwyczaj czują się zobowiązani do zakupu czegoś większego. Oczywiście nie musi tak być. Trochę przykre jest to, że dzieciaki w szkole przechwalają się kto co dostał, a chyba nie o to w tym wszystkim chodzi… Nie chcę się tutaj rozwodzić na ten temat, bo nie o tym jest ten wpis, ale pamiętajmy. Jeśli nasze dziecko czeka przyjęcie, to przygotujmy je do tego odpowiednio, tłumacząc o co tak naprawdę w tym chodzi i co jest najważniejsze.
Co do prezentów… Myślę że dobrym pomysłem jest coś co będzie pamiątką na dłużej, lub jeśli dobrze znamy dziecko, niech to będzie coś co jest zgodne z jego zainteresowaniami. A co kiedy nie wiemy i nie mamy pomysłu? Wiadomo, że nie wypada iść z gołymi rękoma, nawet będąc mniej ważnym gościem. W takim wypadku, moim zdaniem najlepiej włożyć banknot do koperty 😉
Jeśli jesteśmy trochę bliższą rodziną to zastanówmy się nad tym co możemy podarować. Mam dla was kilka propozycji, które być może komuś się przydadzą.

1. Dla dziewczynki odpowiednia będzie np biżuteria. Może to nic oryginalnego, ale uważam że warto kupić coś takiego. Biżuteria złota czy srebrna, będzie miała wartość pamiątkową w przyszłości. Najlepiej wybrać jakąś uniwersalną, delikatną, pasującą do wszystkiego. Możemy zastanowić się też nad wisiorkiem ze zdjęciem lub obrazkiem wybranym przez nas samych (coś takiego można zamówić u mnie, ale nie będzie to ani srebro ani złoto, lecz metal lepszy gatunkowo, pozbawiony niklu i ołowiu).

2. Obraz lub portret to na pewno niezwykła pamiątka na długie lata. Sama kiedyś miałam zlecenie na portret dla dziewczynki na przyjęcie (zdjęcie poniżej) i bardzo mi się ten pomysł spodobał.

3. Ciekawa książka. Jeśli znamy dziecko, warto poszukać takiej, która trafi w gust i zainteresowania. Warto też po prostu podpytać rodziców. Nie ma nic gorszego niż nietrafiony prezent, który będzie leżał w kącie i się kurzył. Szkoda naszych pieniędzy!

4. Fajną opcją też są gry planszowe. Watro wybrać coś takiego pod warunkiem, że wiemy, że dziecko będzie miało z kim grać 😉

5. Rolki- odpowiedni prezent dla aktywnych dzieciaków.

6. A dla mniej aktywnych, a może bardziej kreatywnych, kupmy zestaw dla „małego plastyka”, „rzeźbiarza”, „krawca” itp… Tutaj znowu zachęcam do wypytania rodziców, czym się dziecko interesuje.

To już wszystkie moje propozycje. Celowo nie wymieniam tutaj komputerów, tabletów, smartfonów itd… To są przedmioty, które królują na listach prezentów pierwszokomunijnych, a ja nie do końca jestem ich zwolenniczką… Może mam staroświeckie podejście…

biżuteria handmade
biżuteria handmade
portret na komunie
portret dla dziewczynki

Zapraszam do pozostawienia komentarzy i podzielenia się swoimi pomysłami. Może komuś pomożecie w wyborze prezentu 😉

© Copyright - Nocny Motyl, wszelkei prawa zastrzeżone.