20 kwietnia, 2016

Ach te inowrocławskie Solanki takie piękne…

Kocham wiosnę! To moja ulubiona pora roku. Za pewne ma to związek z tym, że najlepiej funkcjonuję za jasna. Jakkolwiek to brzmi. Światło dzienne jest moim największym sprzymierzeńcem, a wiosną wreszcie mamy go więcej. W mojej pracy, jaką jest tworzenie szeroko rozumiane, naturalne oświetlenie jest niezbędne. Przydaje się w pracowni i w fotografii… Wiosną mam też więcej energii, zapału i wszystko mnie cieszy. Lubię wiosenne kwiaty, ptaki, które przylatują i kolor zielony, którego tak pełno. Od jakiegoś czasu mieszkam prawie, że w lesie i mam okazję podziwiać niezwykłe gatunki ptaków. Świetne jest to, że o każdej porze roku pokazują się inne. Tylko wróble i gołębie wciąż te same. Wiosną wreszcie można usiąść na balkonie i się zrelaksować, słuchając śpiewu ptaków i patrząc na zielone krajobrazy. Jestem też ciepłolubna, dlatego tak wyczekuje tych pierwszych ciepłych promieni słońca, których tak mi brakuje po zimie.

filcowana kurtka

Nasze ciało wreszcie oddycha. Zrzucamy zimowe okrycia i zamieniamy je na coś lżejszego. Polecam odzież z naturalnych surowców. Wełna merynoska, z której powstała kurta ze zdjęć ma bardzo fajne właściwości i wspomnę o tym pewnie jeszcze w niejednym poście. Jest termoaktywna, więc zatrzyma ciepło naszego organizmu, ale jednocześnie pozwali skórze oddychać. Odzież z tej wełny jest też bardzo lekka oraz delikatna i miękka w dotyku. Jej włókna są bardzo cieniutkie, dzięki czemu „nie gryzą”. Myślę, że ta odzież to świetne rozwiązanie dla „wrażliwców” 😉

outfit diy

Wybraliśmy się na wiosenny spacer do inowrocławskich Solanek. Postanowiłam skorzystać ze słonecznej pogody i zrobić zdjęcia. Biała kurtka jest bardzo uniwersalna, ja zaproponowałam ją w dość odważnym zestawieniu. Choć myślę, że po zamianie krótkich spodenek na długie już wyglądałoby to nieco codzienniej. Bardzo mi się podobają takie klimaty trochę boho, etno, hippie (pisałam o tym w poprzednim wpisie), dlatego tutaj też do nich nawiązuję.
A Wy z czym byście zestawiły ręcznie filcowaną kurtkę?

Kurtka Nocny Motyl, spodenki: Promod, bluzka: bershka, kapelusz: H&M, wisiorek: Nocny Motyl

© Copyright - Nocny Motyl, wszelkei prawa zastrzeżone.